نشست یک تجربه جشنواره فیلم صنعتی با حضور مجتبی میرتهماسب
چهار شنبه 6 اردیبهشت 1396 بازدید: 2889
نشست یک تجربه جشنواره فیلم صنعتی با حضور مجتبی میرتهماسب

نشست «یک تجربه» چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی با حضور مجتبی میرتهماسب و مهدی گنجی در عسلویه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، نشست «یک تجربه» این جشنواره با موضوع  «بازارسنجی سینمای مستند صنعتی» و با نگاهی به مجموعه مستند «کارستان»، شنبه 9 اردیبهشت‌ماه ساعت 22 در عسلویه برگزار خواهد شد.

در این نشست که با حضور سینماگران، اصحاب رسانه و مدیران صنایع و مجتمع‌های فناوری برگزار می‌شود، مجتبی میرتهماسب به عنوان تهیه‌کننده مجموعه «کارستان» و مهدی گنجی به عنوان کارگردان یکی از فیلم‌های آن، موضوع مورد بحث را در تعامل با حاضران بررسی می‌کنند.

در نشست «یک تجربه»، موضوع چالش‌های تولید آثار صنعتی با سرمایه‌ سفارش‌دهنده و همچنین تلاش مستندساز برای عرضه، اکران و درآمدزایی آثار مورد بررسی قرار خواهد کرد؛ روشی که در ابتدای راه مستندهای صنعتی وجود داشته و افرادی شاخصی به این شیوه فیلمسازی می‌کردند.

بر اساس این گزارش، مجموعه «کارستان» شامل تعدادی فیلم مستند است که توسط کارگردانان برجسته سینمای مستند در بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان تولید شده است. این مجموعه چندماه قبل در جشنواره سینماحقیقت به تهیه‌کنندگی مجتبی میرتهماسب و مشاوره هنری رخشان بنی‌اعتماد رونمایی شد. «کارستان» بر آن بوده است که تلاش کسانی که در رویارویی با چالش‌های بسیار، توانسته‌اند معنای کار را حرمت بخشند و ثبت و انتقال دانش و تجربه‌هایشان می‌تواند الگوهای با ارزشی برای کل جامعه به‌خصوص جوانان باشد را ثبت و ضبط کند.

چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، ۹ و ۱۰ اردیبهشت به دبیری مسعود نجفی در عسلویه برگزار می‌شود. این جشنواره توسط جهاد دانشگاهی واحد هنر و با حمایت شرکت ملی پتروشیمی ایران با همکاری شرکت‌های پتروشیمی فعال در عسلویه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی برگزار می‌شود.

برای اولین‌بار است که عسلویه به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی و پتروشیمی خاورمیانه، میزبان برپایی یک رویداد سینمایی می‌شود.

جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) با هدف معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در بخش‌های مختلف علمی، فناوری، نوآوری و صنعتی برگزار می‌شود. چهارمین دوره این رویداد سینمایی با شعار «روایتی از فناوری و کسب و کار ایرانی» برگزار خواهد شد.