نظر کلاری، عادل و کیانی درباره عکس تبلیغاتی در جشنواره صنعتی
چهار شنبه 30 فروردین 1396 بازدید: 2849
نظر کلاری، عادل و کیانی درباره عکس تبلیغاتی در جشنواره صنعتی

محمود کلاری، داریوش کیانی و شهاب‌الدین عادل، بررسی عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی در جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی را فرصتی مغتنم برای فعالان این حرفه دانستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، داوران بخش عکس این جشنواره ملی پس از بررسی آثار رسیده، در مرحله انتخاب عکس‌ها و مجموعه‌های برگزیده در بخش‌های مجموعه و تک عکس صنعتی و تبلیغاتی، هریک در یادداشت کوتاهی، فرصت ایجاد شده برای عکاسان این بخش‌ها را فرصتی مغتنم دانستند.

محمود کلاری به عنوان یکی از برجسته‌ترین مدیران فیلمبرداری سینمای ایران که در حوزه عکاسی نیز فعالیت قابل توجهی داشته است، در این‌باره نوشت: «بطور قطع، این اتفاق قابل توجهی است. اهمیت عکاسی تبلیغاتی در جهان معاصر بر کسی پوشیده نیست. جشنواره فردا (فیلم و عکس فناوری و صنعتی)، این فرصت غنیمت را فراهم می‌آورد و از این بابت قابل تقدیر است».

داریوش کیانی که از مدرسان عکاسی صنعتی به شمار می‌رود و عضو هیات مدیره انجمن عکاسان صنعتی و تبلیغاتی ایران است نیز تداوم برگزاری جشنواره‌ای که به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توجه داشته باشد را مهم دانست و گفت: «بدون تردید تداوم برگزاری نمایشگاه جشنواره می‌تواند در شکوفایی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی کشور مهم باشد؛ به شرط آنکه کیفیت برگزاری در سطحی باشد که عکاسان حرفه‌ای را نیز به شرکت در این مهم ترغیب نماید. البته این نکته نیز وجود دارد که باید گاه‌نامه از پیش تنظیم شده در فراخوان نمایشگاه درج شود؛ چراکه اطلاع‌رسانی برای دریافت عکس و همچنین اعلام اسامی هیات داوران از همان ابتدا، بسیار مهم است».

همچنین شهاب‌الدین عادل به عنوان مدرس سینما و عضو کمیته علمی و آموزشی سازمان سینمایی و شورای چند رسانه‌ای فرهنگستان هنر، تداوم و برنامه‌ریزی دقیق برای جشنواره را مهم دانست و خاطرنشان کرد: «جای بسی خوشحالی برای اینجانب است که شاهد برگزاری مجدد جشنواره فردا هستم. با آرزوی پیروزی و موفقیت برای مسئولین برگزاری و بخصوص عکاسان صنعتی و تبلیغاتی ایران».

بر اساس این گزارش، محمود کلاری، شهاب‌الدین عادل و داریوش کیانی داوران بخش عکس چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی هستند. این جشنواره با حضور سینماگران و مدیران سینمایی، 9 و 10 اردیبهشت به دبیری مسعود نجفی در عسلویه برگزار می‌شود. چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی توسط جهاد دانشگاهی واحد هنر و با حمایت شرکت ملی پتروشیمی ایران با همکاری شرکت‌های پتروشیمی فعال در عسلویه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی با با شعار «روایتی از فناوری و کسب و کار ایرانی» برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر